10. Janvāris 2017 /NR. 2 (956)
Skaidrojumi. Viedokļi
Izmaiņas tiesiskās aizsardzības procesa regulējumā
2
Mg. iur.
Gaidis Bērziņš
LU Juridiskās fakultātes Civiltiesisko zinātņu katedras lektors

Saeimā ir pieņemti apjomīgi grozījumi Maksātnespējas likumā.1 Cita starpā grozījumi paredz būtiskas izmaiņas tiesiskās aizsardzības procesa regulējumā, kas stājas spēkā 2017. gada 1. jūlijā.2 Likumprojekta anotācijā3 nav iespējams atrast precīzi definētu šo grozījumu mērķi. Likumā iekļautais tiesiskās aizsardzības procesa regulējums ir sagatavots, lai nodrošinātu Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Ārvalstu investoru padomes Latvijā, Latvijas Darba devēju konfederācijas, kā arī partijas "Vienotība" Saeimas deputātu frakcijas priekšlikumu ieviešanu.4

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2018.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Atbilde uz Nr.1
14. Janvāris 2017 / 22:19
0
ATBILDĒT
Lektors Gaidis Bērziņš ir tas pats Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, kurš Saeimā "bīda" likumus un to grozījumus! Bet kā raksta autors viņš sevi neafišē ar Saeimas deputātu un Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju, citādi vēl kāds var aizdomāties par G.Bērziņa kā Saeimas deputāta rīcības ētiskumu, ievietojot savu raksteli, kas 80% sastāv no likuma grozījuma teksta un par tā apskati neabonomentien vēl "plēšot" naudu!
Raimo
14. Janvāris 2017 / 18:55
0
ATBILDĒT
Izlasot rakstu rodas ļoti daudzi jautājumi par likumu grozījumu pieņemšanas kvalitāti Latvijā, kā arī vēl vismaz šādi:
1. Vai raksts autors Mg. iur. Gaidis Bērziņš, LU Juridiskās fakultātes Civiltiesisko zinātņu katedras lektors ir tas pats Gaidis Bērziņš - Nacionālās apvienības biedrs un līdzpriekšsēdētājs, bijušais tieslietu ministrs, vairāku Saeimu un arī patreizējās Saeimas deputāts, patreizējās Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs? Ja jā, tad kāpēc G.Bērziņa kungs kautrējas uzsvērt savu kā Saeimas deputāta un Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja aktīvo lomu šo nekvalitatīvo likuma grozījumu pieņemšanā?
2. Kā redzams no Saeimas Juridiskās komisijas 2016.gada 16.novembra sēdes protokola Nr.176 un 2016.gada 14.decembra protokola Nr. 183, abu sēžu vadītājs bija G.Bērziņš un šajās sēdēs tika atbalstīti faktiski visi G.Bērziņa partijas biedra un tieslietu ministra Dz.Rasnača priekšlikumi. Kāpēc Mg. iur. Gaidis Bērziņš kritizē Saeimas deputāta Gaida Bērziņa un viņa partijas biedra, tieslietu ministra Dz.Rasnača „sastrādāto” vai varbūt bezdarbību grozījumu pieņemšanā tikai tagad, bet nevis Saeimas Juridiskās komisijas sēdēs, kad tika skatīti likuma grozījumi?
3. Rakstā Mg. iur. Gaidis Bērziņš norāda, ka „Likumprojekta anotācijā nav iespējams atrast precīzi definētu šo grozījumu mērķi.” Bet kāpēc tad Juridiskās komisijas priekšsēdētājs 2016. gada 8.novembrī ir parakstījis vēstuli Nr. 111.9/3-102-12/16 ar lūgumu izdarīt grozījumus likumā, kura pielikumā ir pievienojis šādu Mg. iur. Gaida Bērziņa prāt nekvalitatīvu likumprojekta anotāciju?
4. Cik gadus Latvijā pastāv visu atzītas problēmas ar maksātnespējas procesa regulējumu un cik gadus Mg. iur. Gaidis Bērziņš būdams arī ne tikai lektors, bet arī Saeimas deputāts un tieslietu ministrs cenšas gan kritizēt, gan „kaut ko darīt”? Cik ilgi tas viss haoss ar maksātnespējas procesu turpināsies, radot milzīgus zaudējumus Latvijas tautsaimniecībai, un kad beidzot kāds par to visu atbildēs?
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Maksātnespējas likums
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
10
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties