7. Decembris 2017 10:29
Ziņa
Tieslietu ministrs uzsver likumu kvalitātes nozīmi tiesiskā valstī
1

Trešdien, 6. decembrī, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs tikās ar Francijas Valsts padomes padomnieku, Valsts padomes Finanšu departamenta priekšsēdētāju Žanu Gereminku (Jean Gaeremynck), kurš ieradies darba vizītē Latvijā.

Sarunas laikā tieslietu ministrs Dz. Rasnačs uzsvēra, ka Latvijai un Francijai ir vērtīga pieredze normatīvo aktu izstrādes procesā – citu valstu labās prakses izzināšana likumprojektu kvalitātes izvērtēšanā palīdzēs uzlabot likumdošanas procesu Latvijā.

Francijas pārstāvji tika iepazīstināti ar Tieslietu ministrijas kompetenci un uzdevumiem, tostarp citu institūciju izstrādāto normatīvo aktu projektu kvalitātes izvērtēšanā. Tieslietu ministrijas atzinums ir nepieciešams par ikvienu likumprojektu un Ministru kabineta noteikumu projektu, kas tiek virzīts izskatīšanai valdībā. Saeimas statistika liecina, ka 70% no parlamentā izskatāmajiem projektiem ir iesniegusi valdība.

Savukārt Ž. Gereminks atzina, ka Francijai un Latvijai ir līdzīgi izaicinājumi, tāpēc zināšanu un pieredzes apmaiņa likumprojektu kvalitātes uzlabošanā palīdzēs atrast piemērotākos risinājumus. Francijas Valsts padomes pārstāvis uzsvēra, ka padomes atzinumi tiek izstrādāti koleģiāli un sava viedokļa sagatavošanā viņi ir neatkarīgi.

Tikšanās laikā Valsts padomes padomnieks iepazīstināja tieslietu ministru ar Francijas Valsts padomes lomu un vietu likumdošanas procesā, tās galvenajām funkcijām. Francijas Valsts padome ir padomdevēja institūcija valdībai likumdošanas jautājumos, sniedzot viedokli par likumprojektiem un politikas plānošanas dokumentiem. Valdības izstrādātie likumprojekti nonāk parlamentā kopā ar Valsts padomes atzinumu – izvērtējumu.

Abas puses bija vienisprātis, ka likumprojektu virzība steidzamības kārtībā negatīvi ietekmē to kvalitāti.

Francijas Valsts padomes delegācijas vizīti Latvijā no 2017. gada 5. decembra līdz 10. decembrim organizē Satversmes tiesa. Tās laikā Francijas pārstāvji 8. decembrī piedalīsies konferencē “Valsts budžeta konstitucionālā kontrole”.

Kopā ar Valsts padomes padomnieku Francijas delegācijas sastāvā ir Francijas vēstniece Latvijā Odile Supizona (Odile Soupison) un Valsts padomes pārstāve Marija Delorda (Marie Delord). Savukārt no Latvijas puses sarunā piedalījās arī Satversmes tiesas tiesnesis Gunārs Kusiņš, padomniece Dita Plepa, Valsts kancelejas direktora vietniece juridiskajos jautājumos, Juridiskā departamenta direktore Inese Gailīte un Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Maija
7. Decembris 2017 / 16:22
0
ATBILDĒT
Viņš zina realitāti???? Runā jau "saldi"
Lasītākās ziņas
AKTUĀLI
CITAS ŠĪ AUTORA ZIŅAS
Iestāžu un institūciju ziņas
Kopumā 177 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
2
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties