18. Aprīlis 2017 /NR. 17 (971)
Informācija
Vai tiesām Datu valsts inspekcijā jāreģistrē sensitīvo personas datu apstrāde
6

Datu valsts inspekcijas (DVI) skaidrojums par to, vai tiesām jāreģistrē sensitīvo personas datu apstrāde DVI.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2018.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Proficius Aliri
18. Aprīlis 2017 / 21:43
0
ATBILDĒT
Personas datu apstrāde ir jebkura darbība ar personas datiem, t.sk. to izmantošana un glabāšana. Tālab neskaidra šķiet DVI norāde, ka nav informācijas par to, ka tiesas jau sākotnēji plānotu apstrādāt sensitīvos datus. Piemēram, ziņas par personas veselības stāvokli ir atrodamas virknē lietu. Tāpat FPDAL 21.p. 4.punktā ir iekļauts nosacījums “apstrādā personas datus attiecībā uz noziedzīgiem nodarījumiem, sodāmību un sodiem administratīvo pārkāpumu lietās”. Šādi dati ir katrā kriminālprocesā.
Seskis
18. Aprīlis 2017 / 16:18
1
ATBILDĒT
Diemžēl Tiesas ir pilnīgi neierobežotas baisajā patvaļā brīvi izmantot mazā cilvēka zenzitīvos personas datus. Tiesām ir pieejama Tiesu informācijas sistēma, kurā ir ziņas gan no Zemesgrāmatām, gan arī Sodu reģistra, CSDD un citiem reģistriem. Tāpat Tiesas ar saviem raupjajiem pirkstiem grābstās Personas datu pārlūkā un „Lursoft" archīvos. Iegūtie rezultāti tiek salīdzināti ar sociālajos portālos atrodamajām ziņām. Ja Tiesai kas nav zināms, tiek prasīta informācija no VID, VSAA, VZD un citām institūcijām. Ja kāds atsakās izsniegt pieprasīto informāciju, tiek piedraudēts ar piespiedu naudu trīs zelta talantu apmērā. Ja procesa dalībnieks lūdz atbrīvot viņu no valsts nodevas vai samazināt tās apmēru, tad Tiesas sastāvs nekautrējas žūrēt Facebook vai citos sociālos portālos, lai redzētu, ar kādu auto procesa dalībnieks brauc, cik liela māja, ar ko kopā žūpo, un cik kubiņu vēderpresē.
Kāds ir risinājums tiesu tiesiskās patvaļas ierobežošanai? Pavisam vienkāršs - jau sākotnēji prasības pieteikuma/pieteikuma iesniegšanas brīdī prasītājam/pieteicējam ir jānoliedz uzrādīt atbildētāja, trešo personu un citu procesa dalībnieku personas sensitīvos datus. Pievienotajos dokumentos, piemēram, līgumos, administratīvajos aktos u.c. papīros ir nepieciešama anonimizēšana, lai nevar atpazīt atbildētāju. Piemēram, kreditora prasījumos pret parādnieku nedrīkst uzrādīt parādnieka vārdu, uzvārdu, personas kodu un adresi. Arī piedzenamās summas ir sensitīvie dati, tāpēc pievienotajos dokumentos tās ir aizsedzamas. Minētie liegumi attiecināmi arī uz termiņiem, nosacījumiem un citām ziņām, kas ļautu identificēt atbildētāju.
Jā, un vēl - ikviena Tiesas procesuālā darbība jānoteic kā apstrīdama Datu Valsts inspekcijā. Gan lietas ierosināšanas lēmums, gan lēmums par pieteikuma atstāšanu bez virzības, pat Tiesas pavēstes nosūtīšana ir noteicami kā Datu Valsts inspekcijas uzraudzībai nododami procesuāli dokumenti/darbības. Datu Valsts inspekcijai deleģējamas tiesības atcelt jebkuras instances Tiesas spriedumu, ja rodas saprātīgas šaubas par to, ka Tiesa vai kāds no procesa dalībniekiem ir uzzinājuši personas sensitīvos datus. Visbeidzot - piekļuves personas sensitīvajiem datiem līmenis ir pielīdzināms piekļuves Valsts noslēpumam līmenim. Tikai tā var tikt nodrošināts absolūts un bezpartejisks tiesiskums!
un vēl
18. Aprīlis 2017 / 14:43
0
ATBILDĒT
Kāds varētu paskaidrot,vai pati DVI tiek kontrolēta un cik kvalitatīvi tas notiek.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 3
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties