21. Marts 2017 /NR. 12 (966)
Informācija
Iedzīvotājiem liela interese par uzturlīdzekļu piedziņas jautājumiem
3
Baiba Litvina
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes juriste
Zvērinātu tiesu izpildītāja Katrīna Baltalksne sniedz konsultāciju Tiesu izpildītāju dienu ietvaros
Foto: no K. Baltalksnes personīgā arhīva

Šogad Tiesu izpildītāju dienās ikviens Latvijas iedzīvotājs varēja saņemt bezmaksas konsultācijas par uzturlīdzekļu jeb alimentu piedziņas jautājumiem. Konsultācijas sniegtas 96 tiesu izpildītāju birojos visos Latvijas lielākajos reģionos un pilsētās. Kopumā cilvēku interese bijusi liela, apliecinot uzturlīdzekļu tēmas aktualitāti sabiedrībā kopumā. Klātienē sniegtas konsultācijas vairāk nekā 200 cilvēkiem, bijusi liela interese saņemt konsultācijas arī telefoniski un rakstiski, sadarbībā ar vecāku portāliem Cālis.lv un mammamuntetiem.lv atbildēts uz dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar alimentu piedziņu.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2018.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
22. Marts 2017 / 09:31
2
ATBILDĒT
Domājot par uzturlīdzekļu problemātiku, Seskis ir ekstraktējis likuma robu saistībā ar attiecībām starp dzīvu un nedzīvu partneri. Proti, likumdevējs ir paredzējis likuma iedarbības apjomu uz dzīviem partneriem, no kuriem vienam ir tiesības saņemt uzturlīdzekļus, kamēr otram ir korespondējošs pienākums maksāt uzturlīdzekļus. Dažreiz Seskis, kapos pie izraktas bedres turot skavās savu mīļoto un redzot, kā sniegpārslas krīt izredzētās svina pelēkajās plaukstās, un nekūst, ar platoniskām asarām acīs mēģina sasildīt liktenīgās sievietes ledusaukstās miesas, un domā par netaisnību Pasaulē. No vienas puses, likumdevējs Civilprocesa ietvaros kreacinējis 594.pantu, kur, atstājot uzturlīdzekļu maksātājam 50% apmērā līdzekļus no minimālās algas, netieši ir prezumējis, ka uzturlīdzekļu maksātājs ātri pametīs šo grēcīgo Pasauli, lai tiktos Aizsaulē ar mīļoto. No otras puses, likumdevējs nav paredzējis tiesiskos instrumentus, lai piespiestu maksāt uzturlīdzekļus tos neapzinīgos „mačoveidīgos" nekroērzeļus, kuri iekāro tikai miesu, un rauj noskatītās draudzenes kā karstus pīrādziņus teju no morga galda, negaidot pat viscerālās eviscerācijas procedūras beigas. Tādi pat puķīti mīlotajai zārkā neieliks, kur nu vēl runāt par atbildības uzņemšanos. Bet uzturlīdzekļi ir nepieciešami kaut vai kapiņa apkopšanai un sirdspuķītes uzturēšanai piedienīgā izskatā, ja nu ne gluži biedra Ļeņina topmodeļa līmenī, tad vismaz tā, lai saglabātu dabisko šarmu un pievilcību. Tamdēļ Seskis ierosina ieviest nekrofilu - uzturlīdzekļu nemaksātāju reģistru, kurā tiktu apkopoti dati par ļaunprātīgajiem nemaksātājiem, kuri vieglprātīgi soļo pār mīļoto trauslajiem kauliem, izmantojot tās, un pēcāk atstājot salauztām sirdīm ziemas un drēgnās zemes apskāvienos.
fu > Seskis
24. Marts 2017 / 12:15
0
ATBILDĒT
Šoreiz Seskim stipri dīvains "joks" sanācis. Un kas ir šie plusotāji?
Lorītis > fu
24. Marts 2017 / 13:38
0
ATBILDĒT
Patiešām tāds stipri krīpīgs. Nekrofīlija gan ir viena no patstāvīgajām Seska tēmām, bet reti kad viņš to ir tik pamatīgi izvērsis. Nākamnedēļ Seski, lai kompensētu mums visiem nodarīto morālo kaitējumu, uzraksti kaut ko jauku un pozitīvu par lauku dzīvi Tupenīšu mājās. Kaut ko tādu ar ar saulīti un puķītēm - pavasaris taču.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties