5. Janvāris 2010 /NR. 1 (596)
Akadēmiskā dzīve
Studenti apsteidz Satversmes tiesu
3
Šā gada Dišlera izspēļu uzvarētāji – LU Juridiskās fakultātes studenti
(no kreisās) Dainis Pudelis, Laura Emse un Andrejs Stupins
Foto: no ELSA Latvija arhīva

Īsi pirms Ziemassvētkiem Latvijas Universitātes telpās notika profesora Kārļa Dišlera konstitucionālās tiesas procesa izspēles. Dišlera izspēles tradicionāli organizē Eiropas tiesību studentu asociācija Latvijā (ELSA Latvija), un šogad tās notika jau vienpadsmito reizi. Izspēlēs dažādu augstskolu studenti ir aicināti sacensties Satversmes tiesas procesa formā, diskutējot par aktuāliem tiesību jautājumiem.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2019.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
7
7. Janvāris 2010 / 10:33
0
ATBILDĒT
Izspēles fināls bija lielisks - stundas pagāja nemanot.

Grūti pateikt - labu tiesnešu vai sagatavojušos dalībnieku nopelns - bet no dalībniekiem, galvenokārt, tika prasīti argumenti, nevis tikai spēja `turēt sitienu`.

Paldies, bija interesanti vērot.
Jelena
5. Janvāris 2010 / 15:47
0
ATBILDĒT
Vēl bija interesanti izteicieni:1. Ministru kabineta pārstāvis: "Es runāšu APMĒRĀM 13 minūtes, bet man kolēģis - APMĒRĀM 12 minūtes."

2. Tiesnesis Lejnieks: "Saskaņā ar Jūsu interpretāciju, Tiesībsarga birojā var strādāt tikai svētais gars, kurš nevarēs tiesāties par diskrimināciju uz rases, dzimuma, seksuālās orientācijas pamata..." Tiesnesis Paparinskis: "Hmm,viņš vienalga varēs tiesāties par diskrimināciju uz reliģiskās pārliecības pamata."3. Ministru kabineta pārstāvis: "Spēkā esošais regulējums ir tāds, ka šis jautājums nav noregulēts"4. Tiesnesis Lejnieks: "Ko panāk valsts, ja kasācijas instance jeb, kā rakstījis A.Grūtups savā grāmatā "Tiesāšanās kā ķēķis" - viens no ķēķa kantoriem, būs likvidēta?" Tiesnesis Paparinskis: "Es gribētu atzīmēt protokolam, ka es šo grāmatu neesmu lasījis" Tiesas priekšsēdētājs Kusiņš: (šķībi skatās uz abiem)(Ministru kabineta pārstāvim) "Lūdzu, turpiniet!"5. Tiesnesis Lejnieks: "Kā angliski būs kasācijas instance?" (visi apmulsuši, čukstās savā starpā) Tiesībsarga pārstāvis: (nedroši) "Nezinu, laikam tāpat vien ir"

Jelena
5. Janvāris 2010 / 15:25
0
ATBILDĒT
Manuprāt, smieklīgākais moments bija tad, kad Tiesībsarga pārstāvim uzdeva kādu āķīgu jautājumu, viņš klusumā pagriez galvu un skatās uz blakus sēdošo kolēģi. Meitene dažus garus mirkļus skatās viņām acīs, tad noved skatienu un sāk kaut ko ātri rakstīt. Atbildošais pārstāvis klusumā lasa, ko viņa raksta. Uz jau pagaru pauzi tiesas priekšsēdētājs Kusiņš jautā: "Vai Jums ir nepieciešams apspriesties?" Tiesībsarga pārstāvis: "Es jau apspriežos!"
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties