16. Maijs 2018 09:24
Jaunumi
Satversmes tiesas tiesnesis Aldis Laviņš piedalās Baltijas valstu un Melnās jūras reģiona valstu konstitucionālo tiesu asociācijas kongresā

No 16. līdz 17. maijam Satversmes tiesas tiesnesis Aldis Laviņš piedalīsies trešajā Baltijas valstu un Melnās jūras reģiona valstu konstitucionālo tiesu asociācijas kongresā, kas norisināsies Tbilisi, Gruzijā. Kongresā šogad tiks apspriesti jautājumi par konstitucionālo tiesu lomu Eiropas integrācijas procesā.

Kongresa ietvaros notiks trīs darba sesijas, kurās dalībnieki uzklausīs priekšlasījumus un diskutēs par vairākām saistītām tēmām, tostarp par nacionālo un Eiropas Savienības tiesību harmonizāciju, kā arī par konstitucionālo tiesu nozīmību un konstitucionālās identitātes aspektiem Eiropas integrācijas procesā.

Kongresu ar Eiropas Savienības fondu atbalstu organizē Gruzijas Konstitucionālā tiesa sadarbībā ar Eiropas Padomes komisiju “Demokrātija caur tiesībām” (Venēcijas komisija).

Par Baltijas un Melnās jūras valstu konstitucionālo tiesu asociāciju: 2015. gadā asociāciju dibināja Lietuvas, Ukrainas, Gruzijas un Moldovas konstitucionālo tiesu priekšsēdētāji. Šīs asociācijas mērķis ir stiprināt konstitucionālo tiesu lomu tiesiskā demokrātiskā sabiedrībā, aizsargāt cilvēka pamattiesības un veicināt konstitucionālo tiesu reģionālo sadarbību.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 181 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties