7. Janvāris 2019 10:38
Jaunumi
Izskatīta tiesneša disciplinārlieta

Tiesnešu disciplinārkolēģija 2019. gada 4. janvāra sēdē izskatīja ar Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas lēmumu ierosināto disciplinārlietu pret rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi par administratīvo pārkāpumu, kas izpaudies kā transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibuma stāvoklī.

Izskatot disciplinārlietu, Tiesnešu disciplinārkolēģija pieņēma lēmumu ierosināt tiesnesi atcelt no amata, kā arī nolēma ierosināt tieslietu ministram atstādināt rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi no amata līdz dienai, kad stājas spēkā nolēmums disciplinārlietā. Tiesnešu disciplinārkolēģijas lēmumu daļā par ierosināšanu atcelt no amata, tiesnesis var pārsūdzēt Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā noteiktajā kārtībā.

Saskaņā ar likuma "Par tiesu varu" 84. panta pirmo daļu, ja par rajona (pilsētas) tiesas vai apgabaltiesas tiesnesi ierosināta disciplinārlieta, tieslietu ministrs, saņēmis tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšlikumu, atstādina šādu tiesnesi no amata līdz dienai, kad stājas spēkā nolēmums disciplinārlietā. Konkrētajā gadījumā tieslietu ministrs lēmumu par tiesneša atstādināšanu no amata pieņems tad, kad tiks saņemts Tiesnešu disciplinārkolēģijas lēmums, kas saskaņā ar Tiesnešu disciplinārās atbildības likuma 9. panta pirmo daļu ir jānosūta ne vēlāk kā septiņu dienu laikā pēc lēmuma pasludināšanas.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 181 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties