3. Janvāris 2019 08:55
Jaunumi
Satversmes tiesas padomnieka amata pienākumus sešus mēnešus pildīs Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu nama tiesnese Līga Biksiniece-Martinova

Satversmes tiesa pagājušā gada 3. septembrī sadarbībā ar Tieslietu ministriju un Tiesu administrāciju jau otro gadu izsludināja konkursu, kurā vispārējās jurisdikcijas un administratīvo tiesu tiesnešiem tika dota iespēja pieteikties pieredzes apmaiņā Satversmes tiesā. Šī iniciatīvas mērķis ir veicināt tiesu sadarbību un sekmē tiesību sistēmas vienotību.

No 2. janvāra līdz 30. jūnijam Satversmes tiesas padomnieka amata pienākumus pildīs Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu nama tiesnese Līga Biksiniece-Martinova. Tiesnesei būs iespēja dalīties savās zināšanās un darba pieredzē ar Satversmes tiesas kolektīvu, padziļināti apgūt Satversmes tiesas procesu, papildināt zināšanas par Satversmē iekļautajiem principiem un vērtībām, kā arī par pamattiesību aizsardzības jautājumiem.

Izsludinātais konkurss ir viena no tiesu sadarbības izpausmēm, kas veicina jaunas nacionāla līmeņa dialoga formas veidošanos starp Latvijas tiesām. Tā balstīta padziļinātā, vienotā izpratnē par Satversmē iekļautajiem principiem un vērtībām. Satversmes tiesa vienmēr ir veicinājusi tiesu dialogu nacionālā un starptautiskā līmenī. Tomēr šī iniciatīva ir īpaša, jo dod iespēju citu tiesu tiesnešiem aktīvi līdzdarboties Satversmes tiesas procesā. Tas tiek veikts ar mērķi nākotnē pilnveidot gan vispārējās jurisdikcijas un administratīvo tiesu, gan Satversmes tiesas judikatūru.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 181 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties