13. Augusts 2018 09:26
Jaunumi
Satversmes tiesu apmeklē tiesību zinātņu vasaras skolas dalībnieki no Vācijas un Latvijas
Ketija Strazda

10. augustā Satversmes tiesā viesojās tiesību zinātņu vasaras skolas Projekt Netzwerk Ost-West dalībnieku delegācija, kuras sastāvā bija Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes (LU JF) un Humboltu Universitātes Berlīnē (Humboldt Universität zu Berlin) tiesību zinātņu studenti, kā arī neseni šo universitāšu absolventi. Satversmes tiesā delegāciju uzņēma Satversmes tiesas tiesnese Daiga Rezevska un Satversmes tiesas darbinieki: priekšsēdētājas palīdze Ketija Strazda, tiesas padomnieks Uldis Krastiņš un tiesneša palīgs Andris Pumpišs.

Apmeklējuma laikā Satversmes tiesas darbinieki delegācijas pārstāvjiem stāstīja par Satversmes tiesas vēsturi, kompetenci un funkcijām, par konstitucionālās kontroles modeli Latvijā un tiesas ikdienas darbu. Delegācijai tika sniegta informācija par Satversmes tiesas tiesnešu izvirzīšanas un apstiprināšanas amatā kārtību, viņu pilnvarām, kā arī sniegts plašāks ieskats Satversmes tiesas procesā, akcentējot tiesas nozīmīgo lomu Latvijas kā tiesiskas demokrātiskas valsts vērtību stiprināšanā.

Tiesnese Daiga Rezevska delegācijas pārstāvjiem stāstīja par aktuālākajām Satversmes tiesā izskatītajām lietām, vēršot uzmanību uz tiesas secinājumiem un spriedumos iekļautajām atziņām.

Tikšanās noslēgumā tiesnese Daiga Rezevska universitāšu pārstāvjiem dāvināja Satversmes tiesas nozīmīgāko spriedumu krājumu angļu valodā, kurā apkopoti svarīgākie Satversmes tiesas pieņemtie un pasludinātie spriedumi, aicinot šo krājumu izmantot studiju procesā un iekļaut universitāšu bibliotēkās.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 180 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties