12. Jūlijs 2018 10:29
Jaunumi
VID kļūst pieejamāks ārvalstu investoriem

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir veicis būtiskus uzlabojumus ārvalstu investoru apkalpošanā. Izstrādāti vairāki risinājumi, lai palīdzētu ārvalstu uzņēmējiem orientēties Latvijas nodokļu sistēmā un VID pakalpojumu klāstā. Īpašs uzsvars tiek likts uz individuālu pieeju un augsta līmeņa apkalpošanas standartiem.

Viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē investoru lēmumu attīstīt uzņēmējdarbību kādā konkrētā vietā, ir pārliecība par uzņēmuma spēju darboties noteiktā nodokļu sistēmā un paļaušanās uz konstruktīvu sadarbību ar valsts institūcijām.

 

VID ģenerāldirektora p.i. Dace Pelēkā: “Nav šaubu, ka Valsts ieņēmumu dienests ir nozīmīgs ķēdes posms ārvalstu investoru piesaistē, tāpēc mūsu uzdevums ir radīt viņiem maksimāli pozitīvu pieredzi. Esam veltījuši daudz darba un enerģijas, lai izstrādātu augsta līmeņa standartu ārvalstu uzņēmēju apkalpošanā, un esmu pārliecināta, ka šī atvērtība un ērtums tiks novērtēts.

 

Izstrādātais standarts paredz individuālu konsultantu ikvienam lielajam ārvalstu investoram. Tāpat ir pilnveidota VID  tīmekļa vietne www.vid.gov.lv, papildinot to ar sadaļu Invest in Latvia (angļu valodā) un Инвестируй в Латвию (krievu valodā). Plānojot uzsākt uzņēmējdarbību Latvijā vai atsvaidzinot jau esošās zināšanas, ārvalstu uzņēmēji šajā sadaļā var iepazīties ar koncentrētu un viegli uztveramu informāciju par nodokļiem un VID sniegtajiem pakalpojumiem.

Ikdienā uzņēmumu finansisti un grāmatveži sazinās ar VID, izmantojot  Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS). Lai vietnes valoda nekļūtu par šķērsli, uzlabojumi veikti arī VID EDS. Integrētā jaunā atbalsta funkcija – HUGO.lv mašīntulkošanas serviss piedāvā lietotājiem EDS saskarnes tulkojumu angļu un krievu valodā.

Uzdot interesējošos jautājumus angļu vai krievu valodā, vai pieteikties klātienes konsultācijai VID var arī rakstot uz speciāli šim nolūkam izveidotu e-pasta adresi InvestinLatvia@vid.gov.lv.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 180 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties