15. Jūnijs 2018 09:02
Jaunumi
Satversmes tiesu apmeklē Ministru prezidents Māris Kučinskis
No kreisās: Artūrs Kučs, Daiga Rezevska, Aldis Laviņš, Māris Kučinskis, Ineta Ziemele, Gunārs Kusiņš, Jānis Neimanis
Andrejs Vaivars

14. jūnijā Satversmes tiesu oficiālā vizītē apmeklēja Ministru prezidents Māris Kučinskis. Ministru prezidentu un viņa vadīto delegāciju Satversmes tiesā uzņēma Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele un Satversmes tiesas tiesneši – Aldis Laviņš, Gunārs Kusiņš, Daiga Rezevska, Jānis Neimanis un Artūrs Kučs, kā arī priekšsēdētājas palīdze Ketija Strazda.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja atklāja sarunu, informējot Ministru prezidentu par jaunāko iesniegto pieteikumu un Satversmes tiesā izskatāmo lietu statistiku. Viņa vērsa uzmanību uz Satversmes tiesas plašāko publiski tiesisko lomu tiesiskās domas veidošanā un tiesiskuma stiprināšanā Latvijā.

Ministru prezidents atzinīgi novērtēja Satversmes tiesas darbu un tās augsto reputāciju sabiedrībā. Viņš izteica gandarījumu par veiksmīgi noorganizēto starptautisko konferenci “Konstitucionālo tiesu loma globalizētajā pasaulē 21. gadsimtā”, kurā piedalījās 25 valstu konstitucionālo jurisdikciju pārstāvji.

Tikšanās laikā tika apspriestas arī ar tiesu varu saistītas aktualitātes, akcentējot jautājumus, kas saistīti ar tiesu varas autoritāti un tiesu varas līdzsvara un atsvara funkcijas nostiprināšanu valsts varas atzaru starpā. Ministru prezidents un Satversmes tiesas tiesneši bija vienisprātis, ka jāturpina darbs pie aktīvas tiesu komunikācijas veidošanas.

Satversmes tiesa norāda, ka šāda valsts varas atzaru dialoga forma ir svarīga demokrātiskā tiesiskā valstī, jo tādējādi tiek stiprināts valsts varas atzaru līdzsvars un atsvars.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 181 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties