13. Jūnijs 2018 10:45
Jaunumi
TM: Pirmo reizi sadarbības līgums tieslietās tiks parakstīts tiešsaistē

13. jūnijā Latvijas Republikas tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs parakstīs saprašanās memorandu ar Horvātijas Republikas tieslietu ministru Draženu Bošnjakoviču (Dražen Bošnjaković) par divpusējo sadarbību tieslietu jomā starp Latvijas un Horvātijas Tieslietu ministrijām.

Pirmo reizi Tieslietu ministrijas vēsturē memorands starp divām valstīm tiks parakstīts ar  videokonferences starpniecību. Tā ir unikāla pieredze, kuru, pateicoties modernajām tehnoloģijām, ar laiku plānots izmantot aizvien biežāk.

Abu valstu tieslietu ministri videokonferences laikā parakstīs saprašanās memorandu par turpmāko pārrobežu sadarbību. Memorands paredzēs ciešāku sadarbību starp abu valstu ministrijām un pieredzes apmaiņu, piemēram, tiesu sistēmas modernizācijā, tiesu darba efektivitātes paaugstināšanā, tiesnešu un tieslietu speciālistu apmācībā, e-tiesiskuma sekmēšanā, bezmaksas juridiskās palīdzības jomā, tai skaitā kompetento personu izglītībai un apmācībai, kvalitātes nodrošināšanas mehānismā, kā arī probācijas un ieslodzījuma vietu sistēmas efektīvā pārvaldībā.

Tiešsaistes videokonferenču organizēšana Latvijā kļūst aizvien pieprasītāka, jo būtiski tiek ekonomēts ne tikai laiks vizīšu organizēšanai, bet arī iestādes budžets. Par piemēru var ņemt līdzšinējo praksi Latvijas tiesās, kur ar videokonferences starpniecību notiek lietu izskatīšana tiesas sēžu laikā.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 181 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties