12. Jūnijs 2018 14:52
Jaunumi
Konkurences padomes priekšsēdētāja Londonā diskutē par starptautiskajiem izaicinājumiem konkurences tiesību piemērošanā

Šodien, 12. jūnijā, Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama britu prestižajā Karaļa koledžā (King’s College) Londonā ar ievadrunu piedalās seminārā “Konkurences tiesību piemērošana starptautiski: izaicinājumi un iespējas” (International Competition Enforcement: Challenges and Opportunities).

Seminārā tiks diskutēts par konkurences regulējuma un tā praktiskās piemērošanas starptautisko aspektu dažādās jurisdikcijās Eiropā, ASV, citās pasaules valstīs, analizējot gan vienojošo, gan atšķirīgo konkurences iestāžu stratēģiskajā virzībā un pārkāpumu izmeklēšanā.

S. Ābrama klātesošos iepazīstinās ar Latvijas KP veiksmīgo starptautisko pieredzi, gan sadarbojoties ar citu valstu konkurences iestādēm, īpaši Baltijas un Ziemeļvalstu reģionos, gan sniedzot atbalstu konkurences likumdošanas un izmeklēšanas metožu pilnveidošanai postpadomju valstīs, piem. Ukrainā, Moldovā, Gruzijā. Neskatoties uz Centrāleiropas un Austrumeiropas reģiona kopējo ekonomisko mantojumu – publisku personu aktīvu iesaisti uzņēmējdarbībā –, konkurences tiesību piemērošana ir atšķirīga no katras valsts politiskās vides. Salīdzinājumā ar citām reģiona valstīm, tajā skaitā kaimiņu, Latvijas KP aizvien nav pietiekamu pilnvaru, lai efektīvi vērstos pret publisko personu izraisītiem konkurences kropļojumiem. Grozījumi Konkurences likumā jau trešo gadu ir iestrēguši saskaņošanas procesos, atstājot KP tikai ar tādām neefektīvām iespējām kā rekomendēt, aicināt un lūgt.

Seminārā plānots diskutēt arī par vienota konkurences tiesību piemērošanas modeļa ieviešanu atšķirīgās jurisdikcijās, kā arī par transatlantiskām attiecībām. Kā runātāji seminārā  piedalās gan pasaulē atzīti akadēmiskās vides pārstāvji, gan konkurences tiesību piemērotāji.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 181 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties