7. Jūnijs 2016 /NR. 23 (926)
Numura tēma
Stambulas konvencija  – Latvijas solījums ANO un iekšzemes spēles

Latvijas Republikas tiesībsarga Jura Jansona paziņojums presei un pozīcija Ministru kabineta 2016. gada 10. maija sēdē, kurā tika izskatīts jautājums par Latvijas pievienošanos Stambulas konvencijai:

"Valsts jau šobrīd starptautiskajiem partneriem ir apliecinājusi savu gatavību pievienoties Stambulas konvencijai. Šāda valsts apņemšanās pausta šī gada janvārī ANO Cilvēktiesību padomes Vispārējā periodiskā pārskata darba grupas 24. sesijā, kurā vērtēja Latvijas uzņemtās cilvēktiesību saistības un tajās paveikto.

ANO Cilvēktiesību padomes Vispārējā periodiskā pārskata (Universal Periodic Review, UPR) otrā cikla ietvaros 2016. gada 26. janvārī Latvijai citas valstis sniedza ieteikumus cilvēktiesību jomas uzlabošanā. Cita starpā bija arī rekomendācijas ratificēt Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb plašāk pazīstamu kā Stambulas konvenciju.

Par 74 saņemtām rekomendācijām, tajā skaitā attiecībā par Stambulas konvencijas ratifikāciju, Latvija jau 2016. gada 28. janvārī UPR sesijā ir paudusi atbalstu, proti, ir devusi nepārprotamu signālu starptautiskai sabiedrībai par apņemšanos šīs rekomendācijas ieviest. Šī apņemšanās ir fiksēta UPR darba grupas ziņojuma projektā par Latviju (gan ziņojuma 2016. gada 28. janvāra redakcijā, gan ziņojuma precizētajā 2016. gada 5. februāra redakcijā).

UPR darba grupas 2016. gada 5. februāra ziņojuma projektā par Latviju norādīts, ka Latvijas valsts interaktīvā dialoga laikā ir paudusi, ka tā apņemas pievienoties Stambulas konvencijai līdz 2018. gadam (ziņojuma 4. lpp., 13. paragrāfs) un konvencijas pievienošanās sagatavošanās procesā tā plāno pārskatīt normatīvo aktu ietvaru, lai tas pilnībā atbilstu konvencijas nosacījumiem (ziņojuma 8. lpp., 49. paragrāfs).

Ir neizprotama šāda valdības reakcija – ANO stāstīt un apņemties vienu, bet šeit Latvijā uz vietas stāstīt ko citu.

Jāvērš uzmanība, ka valdības delegācijā, kas 2016. gada janvārī piedalījās UPR interaktīvajā dialogā un saņemto rekomendāciju sākotnējā pieņemšanā, bija arī Tieslietu, Labklājības, Ārlietu, Iekšlietu, Kultūras, Izglītības un zinātnes ministrijas un citu institūciju pārstāvji.

UPR darba grupas ziņojuma par Latviju galīgā redakcija būs zināma 2016. gada jūnijā Cilvēktiesību padomes 34. sesijā, bet līdz tam valdībai ir jādod skaidra atbilde vēl par 96 rekomendācijām, par kurām valdības pārstāvji nesniedza skaidru viedokli 2016. gada janvārī."

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Tiesībsargs Stambulas konvencija  – Latvijas solījums ANO un iekšzemes spēles. Jurista Vārds, 07.06.2016., Nr. 23 (926), 19.lpp.
VISI RAKSTI 7. Jūnijs 2016 /NR. 23 (926)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties