15. Oktobris 2013 /NR. 42 (793)
Informācija
Aktualitātes cilvēku tirdzniecības novēršanas un apkarošanas jomā

Pirms vairāk nekā pusotra gada, 2012. gada 1. janvārī, Tieslietu ministrija uzsāka projekta "Atjaunojošā taisnīguma aktuālās problēmas, risināšanas perspektīvas Eiropas Savienībā" īstenošanu. Projektu līdzfinansē Eiropas Komisija īpašās programmas "Krimināltiesības" ietvaros. Kā viena no minētā projekta aktivitātēm bija arī 2013. gada 26. un 27. septembrī notikušais mācību seminārs "Cilvēktirdzniecības atpazīšana, izmeklēšana, novēršana kā efektīvs ierocis noziedzīgā fenomena izskaušanai". Šajā rakstā sniegts pārskats par tajā izskanējušajiem viedokļiem un secinājumiem, kā arī vērsta uzmanība uz aktuālajām norisēm cilvēku tirdzniecības novēršanas un apkarošanas jomā.

Mācību kursu organizēja Tieslietu ministrija sadarbībā ar Iekšlietu ministriju un biedrību "Patvērums "Drošā māja"". Mācību kursa mērķauditorija bija praktiķi – izmeklētāji, prokurori, tiesneši, advokāti, nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī politikas veidotāji. Ar lekcijām uzstājās gan nacionālie, gan ārvalstu lektori, tai skaitā Vadims Nazarovs (Valsts policija), Aivars Bergmanis (Ģenerālprokuratūra), Sandra Zalcmane (biedrība "Patvērums "Drošā māja""), Oļegs Fedosjuks (Olegas Fedosiukas, Lietuva), Anna Hamiltone (Ann Hamilton, Eiropas Komisija), Patrīcija le Koka (Patricia Le Cocq, Beļģija), Riss Hedens (Rhys Hadden, Apvienotā Karaliste).

 

Paplašina cilvēktirdzniecības jēdzienu

Eiropas Savienība cilvēku tirdzniecības apkarošanu ir noteikusi par vienu no Stokholmas programmas prioritātēm.1 Arī Eiropas Padome šim jautājumam ir piešķīrusi gana lielu nozīmi, un kopš 2005. gada ir spēkā Konvencija par cīņu pret cilvēku tirdzniecību2 (Latvija tai pievienojās 2008. gadā). Kā viena no pēdējā laika aktualitātēm cilvēku tirdzniecības jomā ir Eiropas Parlamenta un Padomes 2011. gada 5. aprīļa direktīva 2011/36/ES par cilvēku tirdzniecības novēršanu un apkarošanu un cietušo aizsardzību, un ar kuru aizstāj Padomes Pamatlēmumu 2002/629/TI3 (turpmāk – Direktīva).

Lai cīnītos pret pēdējā laika tendencēm cilvēku tirdzniecībā, līdz ar šo Direktīvu tiek pieņemta plašāka koncepciju par to, kas būtu uzskatāms par cilvēku tirdzniecību, nekā tas bija saskaņā ar ietvarlēmumu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties