2. Oktobris 2012 /NR. 40 (739)
Īsziņas
CVK turpina meklēt atbildi par likumprojekta pilnīgu izstrādātību
4

2012. gada 4. septembrī Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) tika iesniegts vēlētāju parakstīts likumprojekts "Grozījumi Pilsonības likumā", ar kuru paredzēts noteikt, ka, sākot ar 2014. gada 1. janvāri, nepilsoņi, kuri līdz 2013. gada 30. novembrim Ministru kabineta noteiktajā kārtībā nav iesnieguši iesniegumus par nepilsoņa statusa saglabāšanu, ir uzskatāmi par Latvijas pilsoņiem.

Likumprojektu "Grozījumi Pilsonības likumā" ir parakstījis nepieciešamais vēlētāju skaits – 12 686 vēlētāju.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Unabomberz
9. Oktobris 2012 / 14:51
0
ATBILDĒT
Nevar nepiekrist Proficius Aliri par to, ka CVK kompetence vispār kaut ko lemt ir būtisks jautājums. Kā tur ir ar to Likuma \"Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu\" 23.pantu? Vai tur vispār ir runa par CVK kompetenci pieņemt lēmumu? Panta konstrukcija ir tāda, ka nav tiešas norādes uz lēmumu vispār, bet tikai CVK pienākumu veikt konkrētu darbību. Jā, šobrīd CVK parakstu vākšanu uzsāk ar lēmumu, bet ja uzskatām, ka CVK vispār ir jāpieņem lēmums, tad loģika liek domāt, ka a) iestādei ir kompetence to darīt; b) lēmums var būt pozitīvs vai negatīvs. Abos gadījumos teorētiski jebkurš pilsonis varētu administratīvajā tiesā vērsties ar pieteikumu par šī lēmuma atcelšanu (kā pamatojumu norādot ka likumprojekts nav pilnībā izstrādāts, vai pretēji - tas ir pilnībā izstrādāts). Mana saprāta balss saka priekšā, ka Administratīvajā tiesā vērtēt jautājumu par iespējamās tiesību normas pretkonsitucionālo raksturu nav prāta darbs, un šis jautājums jāatstāj ST ziņā. (T.i. ja tauta ir tomēr pieņem antikonstitucionālu likumu, tad to labot ir ST kompetence post factum.)

Lai novestu situāciju līdz absurdam var mierīgi iedomāties arī tādu likumu, kurš būs Nirnbergas likumu garā, bet būs pilnīgi izstrādāts. Piemēram, viens neliels labojums pilsonības likumā: \"Krievi nav tiesīgi iegūt Latvijas pilsonību\". Vai šādā gadījumā CVK arī meklēs iemeslu kā atteikt parakstu vākšanu/tautas nobalsošanu?

Likumdošanas kļūdas, lai tās būtu Saeimas vai tautas ir jālabo Satversmes tiesai.
ai_bi
4. Oktobris 2012 / 09:47
0
ATBILDĒT
Patiešām, jābūt garantijai jau pirms pašas parakstu vākšanas sākuma. Tagad CVK, Saeima u.tml. iestādes (speciālisti) atkal izrādās pārākas pār tiem, kas savākuši pirmās tūres parakstus. Nav nozīmes, par ko tiek vākti paraksti, tiesības jānodrošina valstij.
Baraks Osama
3. Oktobris 2012 / 21:00
0
ATBILDĒT
Īsumā sakot - tā vietā, lai tiesiskas valsts tradīcijās, referendumu procesu skaidri noregulētu ar uz nākotni vērstām tiesību normām, pašlaik notiekošais raksturojams kā viena mērķa - izvairīties no valsts naudas tērēšanas parakstu vākšanai - vārdā pēdējā brīdī veiktu izmisīgu konstitucionāli tiesisku argumentu meklēšanu un pievilkšanu aiz matiem. Subsumcija traucas pa priekšu premisu izvirzīšanai un izvērtējumam.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
16. Aprīlis 2024 /NR. 16 (1334)
Īsumā...
16. Aprīlis 2024 /NR. 16 (1334)
Varmākam varēs piemērot elektronisko uzraudzību
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties