19. Maijs 2017 12:34
Ziņa
Diskutēs par mediācijas attīstību Latvijā

22. un 23. maijā notiks konference, kas veltīta mediācijas tematikai: esošās situācijas mediācijas jomā Latvijā analīzei un turpmākajiem mediācijas attīstības virzieniem. 22. maijā konferencē tiks diskutēts par mediāciju civillietās, krimināllietās un administratīvajā procesā, kā arī par tiesas ieteiktu mediāciju. Savukārt konferences otrajā dienā notiks atzītu mediācijas jomas ārvalstu ekspertu meistarklases. Konferences norisi būs iespējams vērot tiešraidē, sekojot šai saitei.

Mediācija ir mūsdienīga strīdu risināšanas metode. Arī Latvijā tā tiek plašāk izmantota, lai gan Latvijai joprojām ir salīdzinoši neliela pieredze mediācijas izmantošanā. Daļā sabiedrības mediācija kā strīdu risināšanas veids joprojām tiek uztverta ar piesardzību un neuzticību. Nepieciešams gan laiks, gan informācija par mediāciju kā alternatīvu strīdu risināšanas instrumentu, lai mainītos sabiedrības izpratne par konfliktu risināšanas iespējām.  

Konferencē ar savu pieredzi un gūtajām atziņām mediācijas izmantošanā dalīsies gan pašmāju, gan ārvalstu eksperti. Latvijai ir būtiski uzklausīt ārvalstu pieredzi un ieteikumus, lai veicinātu mediācijas kā konfliktu risināšanas instrumenta izmantošanu un atpazīstamību Latvijā.

Konferences mērķauditorija ir sertificēti mediatori, tiesneši, tiesnešu palīgi un advokāti. Konferenci tiešraidē aicināts vērot ikviens interesents.

Mediācijas process

Mediācija ir brīvprātīgas sadarbības process, kad strīdā iesaistītās puses cenšas panākt savstarpēji pieņemamu vienošanos ar mediatora starpniecību.

Mediators ir neitrāla persona, kura atbalsta abas puses domstarpību risināšanas procesā, palīdzot strīdu risināt konstruktīvā gaisotnē ar mērķi atrast abām pusēm pieņemamus un uz nākotni vērstus risinājumus. Mediācijas procesu veiksmīgi pielieto, risinot, piemēram:

•    ģimenes konfliktus;

•    darba strīdus;

•    nekustamā īpašuma strīdus;

•    mantojuma strīdus;

•    komercstrīdus.

Mediācijas izmantošana ģimenes strīdu risināšanā

Kopš šī gada ir paplašināta mediācijas pieejamība ģimenes strīdu risināšanā. No 2017. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim pieejamas bezmaksas sertificētu mediatoru konsultācijas, lai palīdzētu risināt vecāku domstarpības, kas skar arī bērnu intereses un veicinātu ģimeņu stabilitāti. Ģimenēm bezmaksas ir pieejamas pirmās piecas mediācijas sesijas. Plašāka informācija par projektu "Bezmaksas mediācija ģimenes strīdos" pieejama Tieslietu ministrijas mājaslapā.

Konference tiek organizēta Eiropas Sociālā fonda projekta “Justīcija attīstībai” (Nr. 3.4.1.0/16/I/001) ietvaros. Projekts “Justīcija attīstībai” tiek īstenots ar Eiropas Savienības Sociālā fonda atbalstu specifiskā atbalsta mērķa 3.4.1. Paaugstināt tiesu un tiesībsargājošo institūciju personāla kompetenci komercdarbības vides uzlabošanas sekmēšanai” ietvaros. Projekta finansējums ir 10 474 822 eiro, tostarp Eiropas Sociālā fonda finansējums 8 903 599 eiro un valsts budžeta finansējums 1 571 223 eiro apmērā.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākās ziņas
AKTUĀLI
CITAS ŠĪ AUTORA ZIŅAS
Iestāžu un institūciju ziņas
Kopumā 169 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties