17. Marts 2017 15:58
Ziņa
Ierosināta lieta par administratīvās tiesas tiesībām grozīt Konkurences padomes lēmumus
2

Satversmes tiesa 2017. gada 17. martā ierosināja lietu „Par Administratīvā procesa likuma 253. panta trešās daļas atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 92. panta pirmajam teikumam”.

Apstrīdētā norma

Administratīvā procesa likuma 253. panta trešā daļa paredz, ka tiesa likumā paredzētajos gadījumos var grozīt administratīvo aktu un noteikt konkrētu tā saturu.

Augstāka juridiska spēka norma

Satversmes 92. panta pirmais teikums: “Ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā.”

Lietas fakti

Lieta ierosināta pēc diviem identiski formulētiem Administratīvās apgabaltiesas pieteikumiem. Tajos minēts, ka tiesas lietvedībā atrodas administratīvās lietas, kurās pieteikumu iesniedzēji citastarp lūdzot grozīt Konkurences padomes lēmumus, samazinot tiem piemērotos naudas sodus.

Atbilstoši apstrīdētās normas interpretācijai tiesa varot grozīt un noteikt konkrētu administratīvā akta saturu iestādes vietā tikai tad, ja tiesību normās šāda kompetence ir paredzēta. Tomēr ne Konkurences likums, ne citas konkurences tiesību nomas tieši neparedzot administratīvās tiesas tiesības grozīt Konkurences padomes pieņemtos lēmumus.

Pieteikumu iesniedzēja uzskata, ka apstrīdētā norma, kas nepamatoti ierobežojot administratīvās tiesas kompetenci grozīt Konkurences padomes pieņemtos lēmumus, ir pretrunā ar personas tiesībām uz taisnīgu tiesu.

Tiesas procedūra

Satversmes tiesa ir uzaicinājusi Saeimu līdz 2017. gada 17. maijam iesniegt Satversmes tiesai atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Lietas sagatavošanas termiņš ir 2017. gada 17. augusts. Par lietu izskatīšanas procesa veidu un datumu tiesa lemj pēc lietas sagatavošanas.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
t.
21. Marts 2017 / 12:13
0
ATBILDĒT
sakiet, lūdzu, vai es pareizi saprotu - vairāk nekā 10 gadus pēc KL pieņemšanas un lietu izskatīšanas Administratīvā apgabaltiesa joprojām šaubās, ka ir tiesīga samazināt KP sodus??????
norma nepamatoti ierobežojot administratīvās tiesas tiesības?
21. Marts 2017 / 09:47
0
ATBILDĒT
YES!
šitas būs labais
Lasītākās ziņas
AKTUĀLI
CITAS ŠĪ AUTORA ZIŅAS
Iestāžu un institūciju ziņas
Kopumā 169 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties