30. Janvāris 2018 /NR. 5 (1011)
Tiesību prakse
Tiesnešu atsevišķās domas otrajā solidaritātes nodokļa lietā
1

2017. gada 16. novembrī Satversmes tiesa pieņēma spriedumu lietā Nr. 2016-16-01 "Par Solidaritātes nodokļa likuma 3., 5. un 6. panta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 91. panta pirmajam teikumam", ar kuru Solidaritātes nodokļa likuma 6. pants tika atzīts par neatbilstošu Satversmes 91. panta pirmajam teikumam un par spēkā neesošu no 2019. gada 1. janvāra, savukārt daļā par Solidaritātes nodokļa likuma 3. un 5. panta atbilstību Satversmes 91. panta pirmajam teikuma tiesvedību izbeidza. Šī bija otrā solidaritātes nodokļa lieta, kura atšķirībā no pirmās lietas bija ierosināta uz darba devēju pieteikuma pamata.

2018. gada 15. janvārī oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" tika publicētas vairāku Satversmes tiesas tiesnešu – Daiga Rezevskas, Sanitas Osipovas, Alda Laviņa un Gunāra Kusiņa – atsevišķās domas šajā lietā.

Satversmes tiesas tiesneses D. Rezevskas atsevišķās domas

Satversmes tiesas tiesnese D. Rezevska savās atsevišķajās domās norādījusi, ka piekrīt Satversmes tiesas lēmumam atzīt Solidaritātes nodokļa likuma 6. pantu par neatbilstošu Satversmes 91. panta pirmajam teikumam, taču nepiekrīt lēmumam izbeigt tiesvedību lietā daļā par Solidaritātes nodokļa likuma 3. un 5. panta atbilstību Satversmes 91. panta pirmajam teikumam, kā arī vairākiem citiem spriedumā ietvertajiem argumentiem.

Tiesnese savās atsevišķajās domās ir atsaukusies uz savām atsevišķajām domām lietā Nr. 2016-14-01, norādot, ka šajās atsevišķajās domās paustie apsvērumi par to, ka Solidaritātes nodokļa likums nav atzīstams par pienācīgā kārtībā pieņemtu likumi, ir attiecināmi arī uz lietu Nr.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītājs
31. Janvāris 2018 / 08:04
0
ATBILDĒT
Tas, ka četriem ST tiesnešiem ir atsevišķas domas, jau pats par sevi liecina par nekvalitatīvu un nepārdomātu likumu, ko pieņēma Saeima.
Vajadzētu pieņemt likumu, ka, ja ST atzīst kādu likuma normu par neatbilstošu Satversmei, tad deputāti, kas balsoja par šo normu, maksā valsts budžetā noteikta apmēra naudas sodu
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
VĒL ŠAJĀ TIESĪBU PRAKSĒ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties