10. Decembris 2013 /NR. 50 (801)
Juridiskā literatūra
Grāmata par tiesu praksi civillietās
13

Latvijas juridisko literatūru papildinājusi jauna grāmata – Viktors Tihonovs "Tiesu prakse civillietās. II grāmata" (Rīga: Tiesu namu aģentūra, 2013, 289 lpp.). Grāmatā autors aplūko gan strīda būtību, gan arī tā risinājumu, publicējot attiecīgo tiesas nolēmumu. Grāmatas priekšvārdā zvērināts advokāts Andris Grūtups atzīst, ka autors kā praktizējošs tiesu advokāts izmanto padziļinātu teorētisku pieeju gadījumos, kad tas nepieciešams. Viņa teorētiskie pētījumi ir saņēmuši apstiprinājumu tiesu praksē.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
13 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
12. Decembris 2013 / 11:03
0
ATBILDĒT
Autoram nebūtu ko pārmest, ja autors izvairās no diskutējamām likuma un tiesu nolēmumu interpretācijām.

Pretējā gadījumā var tikt radīta situācija kā ar nesen izdotajiem Administratīvā procesa likuma komentāriem, kuru autoru vidū ir arī tiesneši.

Pieteicēji vēršas tiesā ar prasījumiem atcelt minētos komentārus, vēršas Prokuratūrā un Saeimas Prezidijā ar lūgumiem sodīt tiesnešus par neobjektivitāti un noziedzīgas patvaļas paušanu komentāros, daži pat pielīdzina grāmatu Ādolfa Hitlera \"Mein Kampf\" un lūdz izņemt no civiltiesiskās apgrozības. Reliģiozi noskaņotie pieteicēji izvēlas citu ceļu - vēršas ar sūdzībām pie Svētā Krēsla un lūdz komentāru autorus izsludināt par ķeceriem, un piemērot anatēmu.

Šķiet, šonedēļ Administratīvajā rajona tiesā saņemti jau pārdesmit lūgumi atcelt Administratīvā procesa likuma komentārus, izbeigt \"tiesu tiesisko prostitūciju\", likvidēt \"tiesisko surogātu tiesās\", un izdot pieteicējiem labvēlīgus komentārus. Vienlaikus izteikti lūgumi par pagaidu noregulējuma piemērošanu - uz lietas izskatīšanas laiku tiesā izdot \"pareizus komentārus\".
Baraks Osama
11. Decembris 2013 / 14:17
0
ATBILDĒT
Jāpiekrīt vien būs. Bezdiskusiju tendence ir ne tikai viena raksta ietvaros. Lieli svētki ir, ja kāds raksts izsauc atbildes rakstu un vēl jo vairāk - ja atbildes rakstu uz atbildes rakstu. Un tas pārsteidz, jo pat studentu noslēguma darbos tiek vērtēts, vai darbā ir citu agrāk izteikto viedokļu kritika. Patlaban trūkst iespēju objektīvi novērtēt argumentus, jo tie mēdz būt vienpusēji. Varbūt tāpēc arī komentāros pie šādiem nekvalitatīviem darbiem mēdz izskanēt dažādi ad hominem argumenti, aizrādījumi par interešu konfliktu u.c. Patiesībā sanāktu interesants pētījums par doktrinālo tiesību avotu jēdziena izpratni, vietu, lomu, kvalitāti, problēmām Latvijas tiesību sistēmā.



No Latvijas juridiskajiem izdevumiem laikam vistuvāk zinātniskuma ideālam spēja pietuvoties Likums un Tiesības. Joprojām laiku pa laikam domāju par to, vai nebūtu nepieciešams reanimēt šāda tipa izdevumu. Nepamet sajūta, ka arī recenzētam seriālizdevumam ar izteiktu zinātnisku ievirzi būtu sava niša blakus tādam \"profesionālās tālākizglītības instrumentam, kā arī ikdienas informācijas avotam par norisēm tieslietās\" kā JV, kas, šķiet, nekad nav pretendējis uz zinātniska žurnāla statusu.
Zinātnieks
11. Decembris 2013 / 13:14
0
ATBILDĒT
Par konkrēto grāmatu neizteikšos, jo neesmu ar to vēl iepazinies.



Gribēju tikai pievienoties Primus novērotajam par nepatīkamo bezdiskusiju tendenci. Pat darbos, kas tiek prezentēti kā zinātniski darbi (diemžēl, arī dažos no šeit komentāros minētajiem) to autori izvēlas tikai tādus avotus, kas apstiprina pašu teikto. Nesaprotu, kāpēc tā izveidojies. Trūkst pretargumentu? Negribas \"strīdēties\" Latvijas mazajā pīļu dīķī? JV nav zinātnisks izdevums? Šie iemesli nepārliecina, tāpēc visticamāk tas ir vienkārši slinkums vai pat sava veida augstprātība, kas, diemžēl, nenāk par labu tiesiskās domas attīstībai.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 10
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties