25. Oktobris 2011 /NR. 43 (690)
Numura tēma
Zvērests ir sena tradīcija, kur jāievēro precīza forma
4
Dr.iur.
Sanita Osipova
Satversmes tiesas tiesnese 

Cik lielas ir Saeimas deputātu tiesības mainīt svinīgā solījuma tekstu? Satversme runā par svinīgo solījumu, tomēr daudzi deputāti lietoja jēdzienu "zvēru", savukārt par citām neprecizitātēm deputātiem tika lūgts atkārtot solījumu/ zvērestu.

Zvērests ir mūžsens modelis uzticības solīšanai. Vien mainījies ir tas, kam mēs zvēram: dieviem, Dievam, karalim, tautai…

Jau pirmie juridiskie dokumenti, kuri ir atrasti un ir apmēram 5 tūkstošus gadu veci, satur zvērestu formulas. Piemēram, senajā Ēģiptē tika zvērēts tiesas priekšā. Puses zvērēja runāt patiesību, ar zvērestu apliecināja noteiktas ziņas, zvērēja pildīt spriedumu, utt. Zvērests bija viena no garantijām tiesas sprieduma izpildīšanai.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Studente
28. Oktobris 2011 / 11:54
0
ATBILDĒT
Ar visu cieņu pret cienījamo profesori un viņas ļoti interesantajām lekcijām, es tomēr negribētu, lai viņa kļūtu par Saeimas priekšsēdētāju. Jo baidos, ka tad visiem nāktos zvērēt Ozirisa un Izīdas priekšā.
Kristaps Kretainis
28. Oktobris 2011 / 10:01
0
ATBILDĒT
Ar \"līdzīgiem gadījumiem\" es domāju ne tikai attiecībā uz zvēresta nodošanu, bet vispār par valodas dialekta izmantošanu personas komunikācijā ar valsti.
Kristaps Kretainis
28. Oktobris 2011 / 09:55
0
ATBILDĒT
Ņemot vērā,ka mūsu situācija nav unikāla, būtu interesanti papētīt citu Eiropas valstu tiesisko regulējumu un praksi līdzīgos gadījumos. Ka tik vēl neatklājas, ka mēs te nodarbojamies ar velosipēda izgudrošanu. :)
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties